Bugün Türkiye deki Düz Cam ihtiyacının  %25 sini karşılayan firmamız 2017 yılı içerisinde toplam 400.000 ton satış rakamına ulaşmıştır. 500.000 ton üretim kapasitesine sahip tesisimiz 2018 yılı içerisinde maksimum kapasiteye çıkacaktır.

 

Ürün yelpazemizde bulunan lamine cam, ayna, boyalı camların yanı sıra bu yıl devreye alınacak olan Cam Kaplama Hattı ile birlikte ürün yelpazemize enerji tasarrufu sağlayan ve günümüzde yoğunlukla tercih edilen özel performanslı ürünleri de dahil edeceğiz.

 

Kalite konusunda ülkemiz cam endüstrisi olarak Avrupa normlarını uygulamaktadır. Tüm ürünlerimiz TSE ve CE belgelidir. Ayrıca firmamız ISO9001, ISO14001, OHSAS18001 belgelerine sahiptir. Bu yıl içerisinde de ISO50001 ve ISO27001 belgelendirme çalışmalar tamamlanacaktır.

 

Firmamızın bağlı olduğu OKAN Grup şirketlerimizde toplamda 1.000 kişi üzerinde personel istihdamı sağlanmaktadır.

 

Grubumuz bünyesinde Düz Cam üretimi dışında madencilik ve hammadde imalatı, cam işleme, cam ithalat ve ihracatı, cam işleme makineleri imalatı, lojistik ve depo yönetimi ve inşaat alanlarında faaliyet gösteren 7 grup şirketimiz bulunmaktadır.

 

İhracat; Ülkemizdeki ekonomik göstergelerin ve inşaat sektörünün pozitif yönde ilerlemesi nedeni ile 2018 yılına kadar hedef pazarımız Türkiye idi. İhracat bizim için bu yıl başlıyor diyebiliriz. İkinci düz cam üretim tesisimizin devreye girmesi ile kapasitemizin bir kısmını ihracat pazarına yönlendirdik. Firmamızın bağlı olduğu lojistik filosunu kullanarak karayolu ile balkan ülkelerine kapı teslim sevkiyatlarımız başlamıştır. Ayrıca firmamızın konumunun avantajlarından biri olan batı karadeniz limanlarından deniz yolu ile ihracat faaliyetlerimiz başlamıştır. Hedefimiz ihracatımızı toplam satışımızın %20 si seviyelerinde tutmaktır.

 

Türkiye de faaliyet gösteren tüm cam işleme firmaları ile kurduğumuz iyi ilişkiler, zamanında teslimat, lojistik organizasyonumuzun kalitesi, ürün kalitesi, üretim kapasitemiz ve ürün çeşitliliği bizim tercih edilme nedenlerimizdendir.

 

Bu nedenle “TÜRKİYENİN CAMI” diyoruz.

 

OSB; Düzce Cam ve Borcam Madencilik olarak Düzce 2. Organize Sanayi Bölgesinin %57,5 hissesine sahip olduğumuz için aynı zamanda OSB yönetim kurulu başkanlığı görevini de yürütmekteyim. OSB’mizin her türlü alt yapı, güvenlik, çevre koruma ve genel ihtiyaçları ile yakından ilgilenmekteyiz.